Amortyzatory przemysłowe ACE Controls
Oferta ACE
Oferta ACE
Amortyzatory ACE są elementami hydraulicznymi, bezobsługowymi, gotowymi do zabudowy

Małe amortyzatory nienastawne - serii MC 5 do MC 600 - AC

Amortyzatory typoszeregu MC 5 do 75 są bardzo krótkie i mają małą siłę powrotną. Tłumiki pracują przy stabilnej temperaturze oleju i posiadają zintegrowany zderzak. Wprowadzone stopniowe zakresy temperatury hartowania chronią bezluzową wkładkę dla masy efektywnej od 0,3 do 36 kg.
Typoszereg MC 150 do 600 dzięki hermetycznie szczelnej, przewijanej membranie uzyskuje wysoką trwałość do 25 milionów skoków (odpowiada to 4 krotnej trwałości amortyzatorów konwencjonalnych). Ruch powrotny odbywa się przy bardzo małej sile zwrotnej również dzięki przewijanej membranie. Jest możliwa bezpośrednia zabudowa w siłowniku pneumatycznym jako tłumik krańcowego położenia (do 7 bar). Stosując nasadkę z trzpieniem dopuszczalny jest kąt uderzenie do 300. Wprowadzone stopniowe zakresy temperatury hartowania chronią bezluzową wkładkę dla masy od 0,9 do 2300 kg.

Małe amortyzatory nastawne - serii MA/FA - ACE

Małe amortyzatory nastawne typu FA/MA są znakomitym rozwiązaniem dla aplikacji, w których należy wytłumić za pomocą jednego amortyzatora różne masy (np. różne masy na jednej linii) lub gdy tłumienie amortyzatora nienastawnego jest niewystarczające dla wybranej aplikacji.

Wszystkie modele są wyposażone w zintegrowany zderzak twardy. Dzięki długiemu skokowi (MA900M ? 40mm) następuje łagodne hamowanie, a siła reakcji jest niewielka. Amortyzator MA150M posiada przewijaną membranę.

Małe amortyzatory nienastawne miękkiego zetknięcia - serii SC - ACE

Małe amortyzatory ACE są elementami hydraulicznymi, bezobsługowymi, gotowymi do zabudowy. Seria SC w zależności od wyboru posiada liniową i miękką lub progresywną charakterystykę hamowania. Dzięki długiemu skokowi powstają bardzo małe siły hamowania i reakcje podporowe. Posiadają one zintegrowany zderzak twardy. Poprzez bardzo małe, pokrywające się zakresy twardości amortyzatory te mogą idealnie hamować masę efektywną w zakresie od 0,7 do 2088 kg. Przy zastosowaniu nasadki z trzpieniem możliwy jest kąt uderzenie do 250.

Małe amortyzatory nienastawne wysokiego pochłaniania - serii SC2 - ACE

Małe serii SC2 są hydraulicznymi elementami maszyn. Są bezobsługowe i gotowe do zabudowy. Dzięki przewijanej membranie zakres pochłaniania masy efektywnej jest trzykrotnie wyższy niż w serii SC przy tych samych rozmiarach. Seria SC2 posiada liniową i miękką charakterystykę hamowania oraz zintegrowany zderzak twardy. Dynamiczne uszczelnienie membranowe (do typu SC2190M) umożliwia bezpośrednią zabudowę w siłownikach pneumatycznych (maks. 7 bar) jako tłumienie w położeniu końcowym. Stopniowanie twardości zapewnia idealne hamowanie masę efektywną w zakresie od 11 do 6350 kg.

Amortyzatory przemysłowe - serii Magnum - ACE

Innowacyjna seria Magnum przedstawia technikę dławienia następnej generacji dla wymagań przyszłościowych. Najnowsza technika uszczelniania, hartowane prowadnice i zintegrowany twardy zderzak przedłużają w sposób istotny trwałość. Amortyzatory te oferowane sa w wersji nastawnej i nienastawnej. Nastawa według skali przedniej i tylnej, zmodernizowane kołnierze zaciskowe i gwint przelotowy stwarzają nowe opcje w konstrukcji i montażu.
 

Ciężkie amortyzatory przemysłowe - serii A, CA - ACE

Seria A i CA dopełnia ofertę gotowych do zabudowy i bezobsługowych amortyzatorów nastawnych (A) i nienastawnych (CA).


Zastosowanie:

  • tłumienie i hamowanie mas dużych mas będących w ruchu

 

Hamulce obrotowe - serii FRT, FRN, FYN, FFD, FYT, FDT, FDN - ACE

Hamulce obrotowe są bezobsługowe i gotowe do zabudowy. Dostępne w wersji nastawnej i o stałej nastawie. Tłumienie może się odbywać w jednym lub w obu kierunkach. Korpusy zewnętrzne wykonane są z metalu lub tworzywa sztucznego. Przenoszenie siły następuje poprzez sprzęgło lub zębatkę (dostępne 4 standardowe moduły). Do amortyzatorów obrotowych z zębatką dostępne są listwy zębate (moduły 0.5 do 1.0) z tworzywa sztucznego. Amortyzatory obrotowe zapewniają kontrolowane otwieranie i zamykanie małych klapek, pokryw, schowków czy szuflad. Mogą hamować bezpośrednio w punkcie obrotu lub liniowo poprzez zębatkę i listwę zębatą, aby uzyskać jednostajny i spokojny ruch. Amortyzatory te wypełnione są medium, które przepychane jest przez szparę lub dławik. Moment hamowania zależny jest od lepkości oleju i przekroju dławika.

Zastosowanie:

Klapy, klapki, pokrywy np. w odtwarzaczach CD, kserokopiarkach, zawory zwrotne, schowki samochodowe, siedzenia toaletowe, przemysł meblarski, itp.


 

Hamulce olejowe - serii HB i HBS - ACE

Hamulce olejowe służą do dokładnej regulacji prędkości posuwu. Są one gotowe do zabudowy, bezobsługowe, nastawne, bezprzeciekowe, stabilne temperaturowo i nie wykazują zjawiska drgań ciernych. Niezawodna, przewijana membrana spełnia rolę elementu dynamicznego uszczelnienia, zapewniającego hermetyczną szczelność, jak też służy do kompensacji objętości tłoczyska i jako element wywołujący ruch powrotny. Dzięki dokładnemu zespołowi nastawy można uzyskać, przy małych siłach, prędkości już od 12 mm/min. Hamulce HB mogą one być stosowane jako hamulce jedno i dwustronnego działania. Dławionemu przepływowi i ograniczonej prędkości dla ruchu ciągnącego lub pchającego odpowiada swobodny ruch w kierunku przeciwnym. Różnorodne elementy wyposażenia ułatwiają montaż i umożliwiają uniwersalne ich zastosowanie. Mogą one służyć do np. tłumienia masy poruszającej się ruchem wahadłowym.

Zastosowanie:


Urządzeniach do obróbki tworzyw, drewna, metali szkła itp., np. w piłach, przecinarkach, szlifierkach jak również do tłumienia masy poruszającej się ruchem wahadłowym.

 

Kontrolery prędkości - serii VC, DVC, MVC, MA - ACE

Kontrolery prędkości VC są zamkniętymi, bezobsługowymi elementami hydraulicznymi. Podczas naciskania na tłok olej jest przetłaczany przez nastawialne szczeliny dławiące. Dzięki temu na całym skoku hamulca jest utrzymywana stała prędkość, co np. zmniejsza zjawisko drgań ciernych w siłownikach pneumatycznych. Do nastawy prędkości służy zewnętrzne pokrętło. Kontrolery prędkości FA, MA i MVC mogą być stosowane również jako hamulce dla ruchu jałowego do regulacji prędkości posuwu, podobnie jak seria VC. Kontrolery DVC są oddzielnie nastawiane dla każdego kierunku ruchu. Działają one w obu kierunkach. Mogą one pracować jako tłumiki np. przy ruchu wahadłowym ruchomej masy. Różnorodne rodzaje przyłączy ułatwiają montaż i umożliwiają uniwersalne ich zastosowanie.
Seria DVC nie posiada gwintowanego korpusu.

Zastosowanie:


Urządzeniach do obróbki tworzyw, drewna, metali szkła itp., np. w piłach, przecinarkach, szlifierkach

 

Sprężyny gazowe pchające - ACE

Sprężyny gazowe ACE charakteryzują się prostą konstrukcją, dużą trwałością, stałą szybkością posuwu i tłumieniem końcowym (wyłącznie przy zabudowie z tłoczyskiem skierowanym w dół).


Firma ACE testuje swoje wyroby poprzez wykonanie od 70 000 do 100 000 pełnych cykli (wymagania przemysłu motoryzacyjnego wynoszą 50 000 cykli). W całym okresie testowania spadek ciśnienia nie powinien przekroczyć 5%.

W zależności od zastosowania i warunków pracy żywotność sprężyn gazowych może się zmieniać i w praktyce okres pracy może być znacznie dłuższy osiągając nawet 500 000 cykli. Indywidualnie napełniamy sprężyny azotem na zadaną siłę , dzięki wbudowanemu zaworowi ? siła nabicia nie wpływa na cenę sprężyny i może być dowolna z dozwolonego zakresu dla danej średnicy korpusu sprężyny.

Sprężyny gazowe są również dostępne w wersji ze stali nierdzewne (V2A).

Zastosowanie

 

Sprężyny gazowe są stosowane wszędzie tam, gdzie występuje podnoszenie i opuszczanie. Wspomagają one siłę mięśni i służą do kontrolowanego podnoszenia i opuszczania pokryw, klap, włazów itp.

 

Sprężyny gazowe ciągnące - ACE

Sprężyny gazowe ACE charakteryzują się prostą konstrukcją, dużą trwałością, stałą szybkością posuwu i tłumieniem końcowym (wyłącznie przy zabudowie z tłoczyskiem skierowanym w dół).


Firma ACE testuje swoje wyroby poprzez wykonanie od 70 000 do 100 000 pełnych cykli (wymagania przemysłu motoryzacyjnego wynoszą 50 000 cykli). W całym okresie testowania spadek ciśnienia nie powinien przekroczyć 5%.

W zależności od zastosowania i warunków pracy żywotność sprężyn gazowych może się zmieniać i w praktyce okres pracy może być znacznie dłuższy osiągając nawet 500 000 cykli. Indywidualnie napełniamy sprężyny azotem na zadaną siłę , dzięki wbudowanemu zaworowi ? siła nabicia nie wpływa na cenę sprężyny i może być dowolna z dozwolonego zakresu dla danej średnicy korpusu sprężyny.


 

Amortyzatory elastomerowe - TUBUS ACE

Są wysokosprawnymi elementami tłumiącymi z elastomeru, Co-Polyester. Pochłaniają one stałą energię w zakresie niespotykanym dla innych materiałów. Seria TUBUS zawiera 5 odmian z ponad 75 pojedynczymi produktami, różniącymi się kształtem oraz ilością absorbowanej energii. Własności tłumiące osiągnięto dzięki cechom materiału i szeroko w świecie opatentowanej technologii. Przy tym struktura elastomeru tak się zmienia, że osiągane są indywidualne własności tłumiące.

Materiał nie wchłania wody i ma dużą wytrzymałość na ścieranie. Wyroby serii TUBUS pracują w temperaturze ?400C do 900C i są odporne na tłuszcze, oleje, benzyny, mikroby, chemikalia, wodę morską. Wykazują one odporność ozonową i na promieniowanie UV. Bardzo duża trwałość do 1 miliona zmian obciążeń, małe gabaryty i mała gęstość stawiają amortyzatory elastomerowe ponad wszystkimi innymi elementami tłumiącymi. Jeśli szuka się tańszego amortyzatora, dzięki któremu poruszana masa NIE MUSI być dokładnie pozycjonowana, a energia pochłaniana w 100 %, to amortyzatory serii TUBUS są tu oryginalną alternatywą w stosunku do amortyzatorów hydraulicznych. Są one polecane do stosowania jako tłumiki uderzenia w systemach robotów, ograniczniki ruchu podnoszenia w wózkach widłowych, przyrządach gimnastycznych, jak też ogólnie w maszynach i urządzeniach.

 

Maty tłumiące i antywibracyjne - ACE

Maty tłumiące ACE wykonane z nowoczesnego viskoelasycznego  tworzywa PUR stanowią interesujące rozwiązanie na polu pochłaniania energii i tłumienia wibracji. Możliwość dowolnego przycinania i łatwość montażu powodują, że maty te są idealnym rozwiązaniem w przypadku potrzeby tłumienia na dużych powierzchniach o zróżnicowanych kształtach. 

Maty typu SL 030 do 300 służą do amortyzacji energii, natomiast maty typu SL 450 do 720 do eliminowania wibracji.

Zastosowanie :

  • tłumienie wibracji lub amortyzacja energii na dużych powierzchniach o zróżnicowanych kształtach
Pełna oferta PTH VANAX na stronie :

www.vanax.com.pl


KONTAKT :
PTH - VANAX
ul. Poniatowskiego 77
42-440 Fugasówka k / ZAWIERCIA
tel./fax. (032) 6733343 , 6733587
GSM : (601) 467871
e-mail : info@vanax.com.pl


 

 

 

 

 
O firmieOferta ACE